مطالب متفرقه

مزایا و معایب هوشمند سازی ساختمان های جدید و قدیمی را بشناسید

افرادی که درجستجوی مزایا و معایب بحث خاصی هستند، بدون شک به دنبال کسب اطلاعات برای ورود به حوزه مورد نظر یا خرید محصولی را دارند. دربحث هوشمند سازی ساختمان های قدیمی و جدید مزایا و معایب مختلفی ممکن است وجود داشته باشد که از آنها اطلاع چندانی نداشته باشید.

به‌عنوان یک تعریف نیست، اما سیستم های خانه هوشمند بیش‌از آنکه معایب داشته باشند، دارای مزایای بیشماری هستند که استفاده آنها امروز بسیار فراگیر شده و مورد توجه قرار گرفته‌اند. اگر عیبی هم برای آنها ذکر شود، شاید آنقدر جزئی و بی اهمیت باشد که از آن به سادگی عبور کنید.

مزایای خانه هوشمند از دید مخاطبان فعلی

برایتان با شخصی گفتگو کردیم که حدود 3سال از هوشمند سازی خانه شخصی‌اش گذشته وحالا آماده است تا تجربیاتش را با شما به اشتراک بگذارد. اولین نکته مورد توجهی که برای ما هم جالب بود، فراهم شدن سریع شرایط پذیرایی در محیط منزل بود.

به فاصله چند کلیک کوتاه در گوشی شخصی، چراغ های اتاق پذیرایی روشن شدند، سرویس تهویه هوا محیط شروع به تولید هوای تازه کرد، همزمان موسیقی گوشنوازی در محیط پخش شد و همه اینها درحالی بود که مالک منزل هنوز حضور نداشت‍!

ربات ها درخانه هوشمند خدمتگذار شما هستند

برخی امور به ظاهر ساده و تکراری ممکن است انرژی و وقت مازادی از شما بگیرند تا انجام شوند! وجود هوش رباتیک درمحیط منزل به شما کمک می‌کند تا همچون دستیار و خدمتگذار شخصی، نگرانی از بابت انجام امور تکراری و رایج نداشته باشید.

هنگام مراجعه مهمان به منزل، شما بر مهمان تمرکز کنید و کنترل امنیت را به عهده دوربین هوشمند بسپارید تا اگر مشکلی پیش آمد بدون خطا اقدامات لازم بعدی را انجام دهد.

معایت خانه هوشمند از کدام بابت خواهد بود

همانطور که قبلا اشاره کردیم، معایب سیستم های هوشمند چندان قابل توجه و بزرگ نیستند. اما بدون شک کالایی بدون عیب و بی نقص هم نخواهند بود همانطور که دیگر محصولات تولید بشر چنین ویژگی‌هایی دارند.

شاید بتوان تنها عیب جزئی ونه عمده را امنیت تجهیزات خانه هوشمند بیان کرد. درنوع پروتکل زیگبی عمدتا نرخ نفوذپذیری تجهیزات درحد Wi-Fi نیست که البته میتوانید با استفاده از خود پروتکل Wi-Fi ازین موضوع عبور کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا