مطالب متفرقه

خط چشم

خط چشم یکی از لوازم آرایشی پر مصرف است که از آن برای آرایش چشم استفاده می کنند. دور چشم (بالا و پایین چشم) را خط چشم می کشند تا بر زیبایی و جذابیت چشم بیفزایند.

البته که چشم ها نقش بسیار تاثیرگذاری در زیبایی صورت دارند و هرچه چشمانتان را زیباتر و اصولی تر آرایش کنید تاثیرگذاری آن نیز بیشتر خواهد شد.

بهتر است برای این کار ابتدا فرم چشمانتان و آرایش مخصوص به آن را بشناسید.

 

تاریخچه خط چشم

استفاده از خط چشم از سالیان دراز رواج داشته است و قدمت بسیار طولانی (از زمان مصرباستان) دارد. البته در آن زمان نه تنها خانم ها بلکه آقایان هم از خط چشم آن دوره که چیزی شبیه به سرمه بود استفاده می کردند. مردم معتقد بودند خط چشم آن ها را از شر بالاها و چشم بد محفوظ می دارد.

خط چشم ها در آن سالها معمولا پهن و ضخیم بوده و مثل امروز به شیوه های متنوع و باریک و نازک وجود نداشت. خط چشم مصر باستان از موادی مانند آنتیموان و کانی مس تهیه می شد.

 

آرایش چشم ها

همان طور که در ابتدای مقاله هم گفتیم چشم ها مهم ترین اجزای صورت به شمار می روند بنابراین نقش مهمی نیز در زیبایی صورت وچهره شخص ایفا می کنند.

لوازم آرایشی متعددی برای زیباتر کردن چشم ها وجود دارد که یکی از آن ها خط چشم می باشد که از آن برای کشیدن خط چشم در بالای چشم و گاهی اوقات در زیر چشم و یا هردو استفاده می شود.

علاوه بر خط چشم، ریمل زدن بر روی مژه ها و سایه زدن هم یکی دیگر از آرایش های مخصوص چشم است که بر زیبایی چندین برابر آن می افزاید.

 

کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم مهارت بالایی می طلبد و برخی از خانم ها به علت سخت بودن این کار معمولا از کشیدن آن صرف نظر می کنند. البته که باید بدانید خظ چشم کشیدن نیاز به تمرین و مداومت در انجام آن دارد تا بتوان به ایده آل ترین روش کشیدن آن مهارت پیدا کرد. همه خانم ها دیر یا زود بهتر است روش درست کشیدن خط چشم را بیاموزند.

انواع خط چشم

خط چشم انواع مختلفی دارد؛

خط چشم دخترانه، خط چشم دانشجویی، خط چشم اداری، خط چشم گربه ای، خط چشم مجلسی و… هرکدام به یک شکل و فرم هستند.

 

آموزش کشیدن خط چشم

برای کشیدن خط چشم باید تکنیک ها و اصول آن را در ابتدا یاد گرفت و سپس با تمرین و تکرار به تثبیت رسید. صبر و حوصله بسیار مهم است.

نکته ای که قبل از کشیدن خط چشم باید به آن توجه کرد این است که به طور کلی بهتر است قبل از انجام آرایش یا میکاپ صورت خود را کامل بشویید و سپس با کرم مرطوب کننده و یا نرم کننده صورت را برای میکاپ آماده کنید.

زمان کشیدن خط چشم حتما تمرکز خود را حفظ کنید و تا جایی که می توانید نگذارید دست تان به لرزه بیفتد. برای افزایش تمرکز و جلوگیری از لرزش دست می توانید از انگشتان پا استفاده کنید. با جمع کردن و فشردن انگشتان پا تمرکزتان افزایش می یابد.

خط چشم باید دقیقا روی خط مژه های پشت پلک کشیده شود تا به چشمانتان زیبایی بخشد و به قدر کافی بزرگتر و خوش فرم ترشان کند. اگر بین مژه ها و خط چشمی که می کشید فاصله بیفتد باعث نشان دادن جلوه بدی از چهره و چشمانتان می شود.

استفاده از تکنیک نقطه چین می تواند شما را در کشیدن خط چشمی زیبا و منظم یاری کند. این روش به این صورت است که نقطه به نقطه خط و شکلی که قرار است با خط چشمتان ایجاد کنید را می کشید و سپس از روی خط چشم اصلی را خواهید کشید.

 

نکاتی که در خصوص کشیدن خط چشم ها باید بدانید!

نکته دیگری که مطرح است این است که نباید برای کشیدن خط چشم از مدادهای رنگی برروی پلک و زیر چشم استفاده کنید.

استفاده از رنگ های روشن باعث می شود آرایش شما بدون اینکه جذابیت خاصی داشته باشد، غلیظ تر جلوه کند.

برای کشیدن خط زیر چشم بهتر است از مداد چشم (نه خط چشم مایع) استفاده کنید چرا که خط چشم های مایع امکان پخش شدن خط چشم را افزایش می دهند.

تقارن خط چشم هم موضوع مهمی است که باید جدی گرفته شود تا چشم ها زیباتر و به یک شکل باشند.

 

مواد لازم برای کشیدن خط چشم

استفاده از کانسیلر

اگر لرزش دستتان قابل کنترل نیست می توانید حین کشیدن خط چشم از کانسیلر و گوش پاک کن استفاده کنید تا اگر خطا و اشتباهی رخ داد و خط چشمتان کثیف شد سریع سیاهی ها و قسمت های اضافی را برطرف و پاک کنید.

استفاده از فرمژه

فرمژه همان طور که از اسمش پیداست وظیفه حالت دهندگی مژه ها را برعهده دارد و آن ها را فر می کند. از فرمژه برای کشیدن خط چشم نیز می توان استفاده کرد. بدین صورت که خط چشم را روی قسمت داخلی فرمژه بکشید و سپس روی مژه های خود قرار دهید. با این روش می توانید با یک تیر دو نشان بزنید یعنی هم خط چشم بکشید و هم مژه هایتان را فر و خوش حالت کنید.

استفاده از سایه

استفاده از سایه حتما باید قبل از مرحله کشیدن خط چشم انجام شود چرا که بعد از آن باعث بد جلوه دادن هردوی آن ها و نازیبا شدن آرایش چشم ها می شود.

 

خط چشم نامرئی

کشیدن خط چشم نامرئی یکی از تکنیک های کشیدن خط چشم است که برخی از افراد به کار می برند. این روش در قسمت داخلی چشم و حتی قسمت بیرونی روی مژه ها مورد استفاده قرار می گیرد و باعث زیباتر شدن چشمانتان به شکل نامحسوس خواهد شد.

خط چشم نامرئی روی لبه های پلک انجام می شود و باعث می شود مژه ها و چشم هایتان سیاه تر و زیباتر نشان داده شود. توجه داشته باشید هیچ فضای خالی بین مژه ها و خط چشمی که می کشید ایجاد نشود.

برای خرید خط چشم های مناسب و اورجینال می توانید از خط چشم دیدن کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا